FLASHMART трендовски накит за мажи и жени

Осврти и оценки 1 2 3 4 (4,70/5) Купувајте: Flashmart - Базирано на 2402 белешка (и) и 2402 најава
He2f01ee1f5ff4c81a44bb0408d00d223m
Hd85c7e82e0b44556aedbcc39fa0320f0p
Hf35ebe0f60ed4c4b997f58c33018bbb0W
S6679e233e5f341f48bafdbacd792e4c24
Hc7d2e5a152974534902972fcff45aa59Y
S2ed800b8cf744660895ccaf0df7a44eeU
H81950a2b64604b1eae8ca0355ee065e3h
SCC1120_06
H87e0c05dff0a4da4b1c965646a41d744F
H2edea5064b0e433db726183e12b2c3085
Hd6a83b4d35954fa8a84aed3c91f4e84fS
H9f3ba659a62f4624a6b07d4cf3e7e8d0D
H21d221b993fd4039912a3b8ef8e86d45M
IMG_1872
Прстен од челик кормило човек
Hd96f5a46a60449c9ae4e3024b0a7fdffN
Сребрен ѓердан од 925 за жени Подарок за приврзок од бисер од природен слатководен накит
HTB10J5jabys3KVjSZFnq6xFzpXa5
HTB1IYZelwDD8KJjy0Fdq6AjvXXa3
Hcd92afb183ee40818303e3e2db4f9e5dK
H01cf2d64581a48df86349d7e87143a6a6
H18fee9d59e76427791e25d31bd9fc6417
Hf3208e2be60c4e098720066c99fd80854

Кралските семејства носат многу видови накит од почетокот на времето. Благодарение на овој тренд, повеќеeurЛуѓето се навикнаа да носат накит што одговара наeur облека. Накитот се носи за различни намени. Накитот често се нарекува украси што се носат на различни делови од телото или се дел од облеката. Металите од различни видови се користат за создавање разновиден накит за различни пригоди. Со зголемената активност на социјалните мрежи и сликите што се споделуваат таму, секој сака да изгледа прекрасно од глава до пети. Постои голема побарувачка да изгледате идеално благодарение на многуте видови накит достапни за различни ситуации како што се секојдневни забави, свадби итн. И двата пола носат накит што го отсликуваeur културата. Жените, од друга страна, се најконстантни воeur желба да се носи накит, без оглед наeur возраст илиeur културата. Концептитеeurи златарите ја разгледуваат побарувачката когаils креирајте масовен накит и на него правете различни видови накит.

Постојат две категории наведени подолу врз основа на сортите накит достапни врз основа на прицврстување на различни делови од телото, а исто така и врз основа на материјали и ситуации за накит.

Во оваа категорија се споменуваат видови накит во зависност од тоа каде ils треба да се носат и делови од телото што треба да ги краси оваа или онаа форма на накит.


Обетка

Обетка е парче накит што се носи за да ги украси ушите. Обетките обично се носат пробивајќи ја ушната школка, но може да се прободат во која било област на увото. Зборуваме за пирсинг на 'рскавица ако пирсот е на горниот делeurе на надворешното уво. Во увото, едно лице може да носи повеќе од една или две обетки. Бидејќи ушната школка е најниската област на увото, може да собере големи прстени, долги приврзоци и обетки. За горната половина може да се користат различни видови ноктиeurи на обетка. За создавање на овие обетки се користат челик, стакло, сребро, злато и други елементи.


Колиер

Ѓерданот го носат жените како парче накит за да го разубаватeur вратот. Со децении носењето ѓердан се сметаше за знак на престиж. За создавање на овие парчиња накит се користат скапоцени камења и метали. На ѓердани често доаѓаат во форма на нараквица или синџир. Ѓерданите доаѓаат во различни дизајни, вклучувајќи западен, етнички и други стилови. На ланецот понекогаш може да се закачи медалјон, приврзок, синџир или камен.


белегзија

Les трендовски нараквици го надополнува зглобот на една личност со тоа што делува како парче накит за носење на зглобот. Достапен е во голем број на дизајни како што се: нараквици feng shui, на сребрени нараквици, на камени нараквици... мнозинството од нив се во форма ronде или овална, слична на искривувањето на зглобот на една личност. Нараквиците, пак, може да се носат во зависност од намената. Нараквиците се стилски предмети со привлечност треперлива и шарена која може да се носи по личен вкус. Нараквиците обично доаѓаат во форма на синџири или се украсени со мониста и камења. Иакоils не се идентични со нараквиците, а нараквицата може да се нарече „дланка“ ако има единствена, нефлексибилна тока. Кога се носи околу глуждовите, се нарекува нараквица за глуждот.


Манжетни за ракави

Додека копчињата често се користат за прицврстување на манжетните на кошулата, манжетните се користат за подобрување на изгледот на манжетните. На манжетни за ракави се направени од различни материјали, вклучувајќи стакло, камен и кожа. Манжетните се дизајнирани за употреба со кошули кои имаат манжетни со дупка за копчиња.


Bagues

Les прстени понекогаш се нарекуваат прстени за прсти бидејќи се носат на прстите. Прстен е сферичен прстен што ги краси прстот, носот, ушитеils и други делови од телото. Иако постојат многу видови на прстени, како на пр прстени за потпишување, прстени, свадбени бендови и сл., само прстенот за рака се нарекува прстен. Може да се изработи од злато, сребро, платина или други метали.

Од друга страна, гореспоменатиот накит во основа е вообичаен накит, лесно достапен и секојдневно го носат голем број луѓе. Меѓутоа, покрај облиците на накит споменати погоре, постојат и разновидни дополнителен накит кои се дизајнирани да се носат на различни делови од телото, како што се лента за рака, ремен, прстен за нос, брош итн.

Кога станува збор за видовите накит, дизајните играат витална улога, а видовите накит во оваа категорија се организирани врз основа на дизајните и материјалите што се користат, како и на тоа како ils се препознаваат во индустријата за накит.

Накит од минатото

Овој тип на накит понекогаш се нарекува „винтиџ накит“, а имињата се заменливи. Сепак, античкиот накит и винтиџ накитот не се исти, а историските периоди варираат. Античкиот накит се дефинира како стар најмалку сто години, додека винтиџ накитот се дефинира како стар најмалку педесет години. Овие накит се безвременски и никогаш не излегуваат од мода. Бидејќи овие накит се скапи и одат само со убава облека и убав стил, ils не се носат секојдневно и се носат само во посебни прилики. Винтиџ и антички накит е многу тешко да се најде, а не секој има пристап до него. Затоа, таквиот накит е скап. Античкиот накит се вреднува според тежината на благородниот метал од кој е направен и/или накитот што го содржи.


храмски накит

На воeurТие се оние кои носат најмногу храмски накит. Декорациите што се користат за украсување на идолите на хинду боговите и божиците во Јужна Индија ги инспирираа овие накит, но и еврејски накит или арапски накит. Општо земено, храмскиот накит е изработен од позлатено сребро. Во накитот на храмот често се користат материјали како рубини, бели сафири и бисери. Едноставни ѓердани, нараквици, обетки и иглички за носот се примери за накит во храмот. Има широк спектар на накит за храмови, вклучително и украси за коса, кои се движат од појаси до ленти на рацете.

Накит со мониста од скапоцени камења


Бисерен накит е вид на накит направен од бисери.

Les бисерен накит главно се дефинирани како накит составен од различни видови мониста со шаблони кои служат како мали украсни предмети или духовен украс како на пр. нараквици 7 chakras. Монистрите се носат во прамени прободени со дупки, а монистите се поврзани заедно со fils или синџири за да формираат ѓердан. Мониста се направени од различни материјали, вклучувајќи бисери, стакло и дрво, како и метали како злато, сребро и бакар.


Невестински накит

Овие накит невестите ги носат на денот на свадбата.eur свадба, како што сугерира името. Најчесто тоа се сојузи. Со оглед на различноста на културите низ светот, сигурно е дека постои разновидна листа на свадбен накит.

Додека повеќето жени во другите делови на светот избираат скромни платина и дијамантски приврзоци и обетки заeur голем ден, има свадби каде дамите носат величествен и голем накит. Свадбениот накит е често голем и тежок,ils било злато или дијаманти, кои се најчестите метали кои се користат за производство на накит за венчавки ширум светот.

Поради умерените и суви климатски услови, бизнисот со накит за венчавки во Индија бележи голем профит во текот на сезоните на свадби, кои генерално траат од ноември до март.

Невестите се обложени со накит од глава до пети, како што се украсени во мореиeurs украси кои вклучуваат скапоцен камен на fronт), лента за нараквица, ланче, обетка, глужд, прстени за прсти, нараквици, ремен, штипка за нос и прстени за пети…

Бидејќи свадбите се најпопуларниот настан во светот, секогаш ќе има потреба од свадбен накит. Невестинскиот накит е еден од видовите на фин накит за кој е потребна стручна изработка, поради што вработеноста во оваа област е поголема од која било друга.


стилски накит

Костимскиот накит често се носи со модерни комбинации. на владата и генерално се достапни по ниски цени за да се носат секојдневно со различни комбинации. Ils познати се и како бижутерија и поради чии материјали ils се нашминкани, тие се генерално ѓубре накит. затоа што'ils се конструирани од евтини метали како никел и калај, ils изгледаат многу тренди без да чини многу пари. На моден накит се најбарани на пазарот како на нараквици со лисици, значи тоа е сектаeur каде што може да се вработи во изработка на лесно достапен моден накит.


Рачно изработен накит

Што се однесува до накитот, списокот би бил нецелосен доколку не вклучува рачно изработени парчиња, бидејќи има повеќеeurзанаетчии кои рачно изработуваат накит користејќи гоeur експертиза. Златарите се професионалци во сите аспекти на процесот на изработка на накит, од лиење метал до дизајн и леење, а има и поставки.eurs од камења кои го завршуваат дизајнот со додавање скапоцени камења на предметот. За правење уникатен, рачно изработен накит е потребно повеќе одeurчекори на одлична изработка. Тоа е генерално операција која одзема многу време и бара употреба на специфични инструменти кои мора да се користат рачно. Богатата изработка и грижата при изработката на секој предмет е она што го прави рачно изработениот накит толку привлечен. За златарите и другите изработувачи на накит кои бараат вработување, нуди овој вид изработка на накитeurможности.

Сите овие форми на накит се направени со различни процедури и бараат различни нивоа на изработка во зависност од специјалитетот. Експертизата е многу важна во секторотeur на накит. На пример, бизнисот со накит специјализиран за производство на накит за венчавки ќе има потреба од стручен златар кој е специјализиран за изработка на накит за свадби и има големо искуство во оваа област. Сепак, има и други можности и перспективи на пазарот за производство на накит за оние кои се заинтересирани. Ова е фасцинантно четиво за секој кој е заинтересиран да воспостави професија во областа на креирање и дизајн на накит.

Стилската нараквица ќе додаде индивидуалност и стил на вашиот ансамбл. Ако сакате да пренесете одредена порака, вашиот додаток не треба да се избира случајно; треба да одговара на остатокот од вашата облека. Какви видови на нараквици можете да купите? Што да барате во нараквица за секоја дадена ситуација. Погледнете го овој скапоцен камен подетално...


Стилови и варијации на нараквици

Нараквиците се вообичаен термин за накитот што го носиме околу зглобовите. Вреди да се разликуваат различни видови украси. Тоа е вообичаено за луѓе кои имаат тетоважи носете и модни нараквици.


Нараквица автентичен

Традиционално, а традиционална нараквица е метален привезок инкрустиран со врски со синџири. Нараквицата е прицврстена со мала метална спојка која се обвиткува околу зглобот на оној што ја носи. Врските може да бидат украсени со шарм или медалјони со различни големини. Синџирот на врски е еден вид. Името, иницијалите или дизајнот обично се врежани на плочата на синџирот, која обично е рамна.

Нараквици shamballa

Некои брендови влегоа на пазарот на шарм, правејќи го нараквици Shamballa многу популарен!

Сепак, ils никогаш не биле наменети да бидат наметливи како часовници Со векови, ils се користат како начин за промовирање на духовноста со потсетување на луѓето за она што е најважно. Да, далеку сме од реклами како оние на Пандора. Кристалните, па дури и дијамантските мониста го зедоа place мали оригинални дрвени монистра. Се вели дека боитеeurмониста на нараквицата Shamballa имаат духовно значење во будистичката традиција.

Чистата светлина и енергијата се отелотворени во боја.eur Бело.
Мистеријата и импресивното
Инспирацијата, оригиналноста и посветеноста се поврзани со бојата.eur виолетова.
храброст, среќаeur и леснотијата се поврзани со бојатаeur жолта
портокаловата е бојаeur оживување и зајакнување.
Бојатаeur црвеното е поврзано со вигуeur, ардотeur, страст и сила.
хармонија и рамнотежа во зеленото
сина: мирна, смирувачка и мирна
тиркизна боја: камен на спокојство, хармонија и регенерација.

Нараквицата за алки

Вообичаено е прачките да имаат густаeur идентични. Не е невообичаено заils биди арronда речеме или овални, дури и квадратни или правоаголни. Можно е да се носи алката отворена или затворена. Вообичаено е украсните топчиња да се закачуваат на краевите кога се отвора нараквицата, што го олеснува носењето. Нараквици составени од алијанси, Има спојка од типот на шарки што овозможува лесно да се стави кога е затворена.

Носењето нараки е стилски избор!


Нараквица со манжетни

Како што сугерира името, именуван е по ракавите на кошулата.

Le манжетна нараквица е скапоцен камен на триесеттите. Овие ракави обично се широки; тие се исто така рамни; тие се отворени; тие се крути. Метал, дрво, кожа, ткаенина, пластика и смола се сите можности. Некои или ниеден од камењата не може да се користи за да се украси.

Ангели

Зглобот е дискретно, но привлечно парче накит.

Може да се забележи дека е единствена по начинот на кој блеска. Старите Египќани биле првите кои го популаризирале нараквица за глуждот. Во моментов, тие главно се наоѓаат во Индија, но и во Африка и Азија. Дури и ако жената носела венчален прстен, носењето глужд може да укаже дека е достапна. Сексуалните склоности на жената може да се откријат преку нејзиниот скочен зглоб (десно за хетеросексуалност, лево за хомосексуалност).

HeurЗа среќа, се чини дека овие дефиниции избледени во современиот лексикон!

Не постои правилен или погрешен начин да носите скочен зглоб!


Материјали за правење нараквици


Накит од метал и нерѓосувачки челик

Ве советувам да користите барем нерѓосувачки челик за вашиот метални алки. Не'рѓосувачкиот челик ја има предноста што е неуништлив и издржлив. Нерѓосувачкиот челик е водоотпорен, така што потта нема да го обезбојува. Нерѓосувачкиот челик може да биде златен или розов бакар, а не само сив. Кога станува збор за алергии, нерѓосувачкиот челик е безбеден бидејќи не содржи никел.

Метали со висока вредностeur

Платина е еден од четирите благородни метали, заедно со златото, среброто и вермеилот. Бидејќи накитот од благороден метал не може да се преработи и не претставува ризик од алергија, ils вредатeur цена. Овие скапоцени камења претставуваат значителна финансиска обврска. За вашиот сребрени нараквици скапоцено или престижно, силно ве советувам да одите на пазар за втора рака. Вашата нараквица ќе изгледа сосема ново по брзата посета на златарот.


кожен накит

Les кожни нараквици се опција.

Боемски или неформален изглед може да се постигне со плетенка. За да додадете карпеста страна, одлучете се за црна боја. Исто така, кабошоните и металните парчиња може да се користат за додавање боја.eur и стил.


Нараквици од ткаенина

Вашата облека кајronт романтична страна ако носите a ткаенина нараквица Модел на слобода. Во боемски изглед, на пример, оваа нараквица може да се вгради.

Накит од пластика, силикони, полиуретан и смоли

Ако сакате ретро и винтиџ естетика, изберете манжетна или а пластична нараквица или смола. Најдобарeurтој начин да се истакне обичната облека е да носите горен дел со дезен.

Дрвени алки

Етнички или природен допир може да се додаде на вашата облека со носење на дрвена нараквица. Облечете се во природни материјали комбинирајќи ги вашите дрвена нараквица до основна, полирана облека.
Нараквиците се направени од често природно дрво.

Која големина на нараквица да изберам?

Важно е вашата нараквица да биде удобна за носење и да не ви падне кога сте во неволја.placeлаже. Користете мека лента за прецизно мерење на вашиот зглоб. Залепете ја мерната лента на вашиот зглоб, оставајќи простор од една ширинаeur прст помеѓу лентата и вашето месо Ако додадете 1 cm на ова мерење, вашата нараквица ќе биде полабава. Ги завршивте вашите нараквици.


Нараквици со украси од секаков вид

Ако сакате, можете да додадете шарм, полускапоцени или скапоцени камења или мониста на кој било од овие накит. Едно парче накит може да трае долго, но евтин накитils дали во скапоцени или фенси метали, треба да се избегнуваат по секоја цена.

Станете „девојка со Лисици“ или „девојката со манжетни“ носи само неколку неверојатни предмети што можете да ги носите повторно и повторно.

КОНЕЧНО…

Инвестирајте во нараквици направени од висококвалитетни материјали. Нема потреба да се прави повеќе!

Наместо тоа, фокусирајте се на неколку парчиња кои можат да се носат на различни начини.

Albanian Albanian Bosnian Bosnian Bulgarian Bulgarian Catalan Catalan Croatian Croatian Czech Czech Danish Danish Dutch Dutch English English Estonian Estonian Finnish Finnish French French Georgian Georgian German German Greek Greek Hebrew Hebrew Hungarian Hungarian Icelandic Icelandic Irish Irish Italian Italian Japanese Japanese Korean Korean Latvian Latvian Lithuanian Lithuanian Macedonian Macedonian Norwegian Norwegian Polish Polish Portuguese Portuguese Romanian Romanian Serbian Serbian Slovak Slovak Slovenian Slovenian Spanish Spanish Swedish Swedish Turkish Turkish Ukrainian Ukrainian Yiddish Yiddish

Мапа на сајтот